توضیحات

انتخاب مایو برای مردان


زمانیکه برای خرید مایو اقدام می کنید، ممکن است برای مردان، بر خلاف زنان، مایوهای متنوعی وجود نداشته باشد. اما از نظر سبک و اندازه چندین انتخاب وجود دارد. در ادامه چندین سبک از مایو معرفی می گردد. این راهنمایی را برای انتخاب نوع مایو مناسب به کار بگیرید.

 

Trunks عمومی ترین مایوهای مردانه در شمال آمریکا هستند. این مایوها همانند شورت هایی هستند که در خشکی پوشیده می شوند. اما از موادی که سریع خشک می شوند ( معمولاً نایلون و یا پلی استر) و سبک هستند تولید شده اند. و یک لایۀ تنگ و محکم درون شورت وجود دارد. این شورت ها در رنگ ها و اندازه های متنوع وجود دارند.

 

 

Boardshorts از Trunks بلندتر هستند و تا زانو و یا حتی بیشتر از آن می رسند. آن ها اغلب کمر غیر الاستیک دارند. اصولاً برای "board sports" مانند موج سواری و پدل بورد طراحی شده اند.

 

 

Swim briefs که اغلب اسپیدو (Speedo) (یک نام تجاری مطرح که بسیار محبوب است) نامیده می شوند. این مایوها چسبان هستند و به گونۀ V شکل بدن را در بر می گیرند به طوریکه ران ها برهنه هستند. Swim briefs های تفریحی یک لایۀ داخلی هم دارند.

 

 

Square-cut shorts مایوهای تنگ و چسبانی هستند که از کمر تا بالای ران فرد را می پوشاند. نسبت به Swim briefs، پاچه های شورت کمی بلند تر است و حالت V شکل ندارد.

 

Jammers سمت راست تصویر و Square-cut shorts در سمت چپ

 

Jammers تا زانو هستند. این مایوهای کاملاً چسبان برای شناگران رقابتی و ورزشکاران دیگر ورزش های آبی که می خواهند کشش آب را کاهش دهند، مناسب است.

 

 

Wetsuits and drysuits مایوهای عایقی هستند که برای حضور طولانی مدت در آب، مانند غواصی و یا board sports طراحی شده اند. این مایوها کاملاً چسبان هستند.

 

Rash guards نسبت به wetsuit آزاد تر هستند و عموماً برای شرکت در ورزش های آبی مانند موج سواری، قایق (کایاک) سواری و پدل بورد مناسب هستند. عموماً از پارچه های بازتابندۀ UV تولید شده اند.

 

Swim shirts قسمت بالا تنۀ Rash guards هستند و به عنوان یک محافظ در برابر نور آفتاب، محبوبیت زیادی در میان شناگران تفریحی پیدا کرده اند.

 

تمام مدل های ذکر شده در بالا در انواع طراحی ها و رنگ ها موجود است. برای خرید مدل هایی از برندهای معروف، زیبا و متنوع با قیمت مناسب به فروشگاه سایت Osport مراجعه کنید.

 

 

 

ترجمه شده توسط تیم Osport

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

منبع www.artofmanliness.com/2014/07/22/swim-suit-men 

همه نظرها (۰)

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده