• زمان : ۱۳۹۷/۲/۱۳ ه‍.ش.،‏ ۱۱:۴۱
  • نمایش : ۸۲ دفعه
  • موضوع : علم ورزش

با استفاده از میل شنا ( دسته شنا سوئدی) دامنه حرکات خود را افزایش دهید.

 

در این مورد که شما تصور می کنید شنا (push-ups) بسیار ساده است، تنها یک اختراع ساده، میل شنا ( دسته شنا سوئدی)، می تواند چالش بیشتری را به این تمرین اضافه کند. این ابزار ساده، شنا (push-ups) را چالش برانگیز تر کرده و به ورزشکار اجازه می دهد تا در هر تکرار فواید بیشتری را نصیب خود کند. میل شنا دامنه حرکات را افزایش داده و افزایش دامنه حرکات در تمرینات، شما را قوی تر و عضله سازی را سریع تر می سازد.

 

چگونگی استفاده از میل شنا

برای استفاده از میل شنا، آن ها به روی زمین در همان نقاطی که هنگام شنا دست های خود را قرار می دهید، بگذارید. دسته ها را بگیرید و به طور معمول حرکت شنا را انجام دهید. اگر نتوانستید حرکت شنای معمول را انجام دهید می توانید زانوهای خود را روی زمین بگذارید و در موقعیت جدید حرکت شنا را انجام دهید. اگر از روی زانو حرکت شنا را انجام دهید، میل شنا هنوز کمک کننده است.

 

افزایش دامنه حرکات

راه های متنوعی برای سخت تر کردن یک تمرین وجود دارد. می توانید تعداد تکرارها را افزایش دهید، می توانید ست های بیشتری انجام دهید، زمان استراحت را کوتاه تر کنید، وزنه بیشتری استفاده کنید و یا دامنه حرکات را افزایش دهید.

محققان در مطالعه ای که در سال 2014 در مجله Strength and Conditioning Research ، منتشر شده است اختلاف بین وزنه برداری با دامنه حرکات کم و دامنه حرکات بیشتر را مقایسه کرده اند. آن ها دریافتند دامنه حرکات بیشتر برای رشد و قوی تر کردن عضلات بهتر هستند. محققان همچنین نتیجه گرفتند افرادی که وزنه برداری می کنند نباید در تمرینات خود دامنه حرکات را قربانی بلند کردن وزنه های سنگین تر کنند. اگر به دنبال سخت تر کردن تمرینات هستید تلاش کنید قبل از اضافه کردن وزنه ها دامنه حرکات را افزایش دهید.

در مطالعه دیگری که در سال 2012 در همین مجله منتشر شده است تفاوت بین تکرارهای کامل و جزئی در تمرینات جلو بازو مورد بررسی قرار گرفته است. محققان همچنین دریافتند که انجام حرکات با دامنه کامل قدرت را به طور قابل توجهی نسبت به حرکات با دامنه جزئی افزایش می دهد. این مطالعه همچنین نشان داد که رشد عضلات در انجام حرکات با دامنه کامل تنها کمی بیشتر است.

در مطالعه سوم، تفاوت بین تکرارهای جزئی و کامل در اسکوات بررسی و در مجلهEuropean Journal of Applied Physiology در سال 2013 منتشر شده است. محققان دریافتند که گروهی از ورزشکاران که از دامنه حرکات بیشتر در اسکوات خود استفاده می کردند عضلات بیشتری را در ران ها بدست آوردند، به طور قابل توجهی قوی تر شدند و حتی در پریدن بهتر بودند. محققان همچنین تاندون های زانوها را بررسی نموده تا ببینند آیا دامنه حرکات بیشتر فواید بیشتری برای قوی کردن تاندون ها دارد و نتیجه گرفتند که تغییری ایجاد نشده است.

مزایا و معایب میل شنا بر روی مفاصل

برخی افراد از میل شنا برای محافظت از مچ استفاده می کنند. با استفاده از میل شنا فشار کمتری بر مچ دست است زیرا در مقایسه با زمانیکه دست به روی زمین قرار دارد مچ کمتر به عقب خم می شود. اگر دچار مشکلاتی در مچ هستید استفاده از میل شنا و بی اثر کردن مفاصل عالی به نظر می رسد.

به عبارت دیگر، اگر دارای مشکلاتی در شانه هستید استفاده میل شنا کمک کننده نیست. افزایش دامنه حرکات که در اثر استفاده از میل شنا به وجود می آید شانه ها را مجبور به حرکت بیشتر می کند که احتمال آسیب دیدگی را بیشتر می کند. اگر دارای آسیب های قبلی در شانه هستید از استفاده از این وسیله اجتناب کرده و شنا را به روش معمول خود انجام هید.

 

 

 

 

ترجمه شده توسط تیم Osport

استفاده از این مطلب تنها با ذکر منبع و دادن لینک فعال به مطلب مجاز می باشد.

منبع: www.livestrong.com/article/191979-why-use-push-up-bars

 

همه نظرها (۰)

Subscribe to the thread

هیچ کس هنوز نظری ارسال نکرده